jakie przetwory z brzoskwin


jakie przetwory z brzoskwin Biorąc to pod uwagę, można powiedzieć, że dziecko od 1 do 1,5 lat potrzebuje około 60-70 g mięsa brutto dziennie. W tym przypadku dziecko otrzyma wystarczającą ilość białka, łatwo przyswajalne żelazo, a także szereg witamin z grupy B. Będzie lepiej, jeśli jest to mięso mielone lub – jeśli dziecko już można żuć raczej dobrze – mięso-kulki.spirulina

Na 1,5-2 lat dziecko powinno już otrzymywać 70-80 g mięsa brutto dziennie 4-5 razy w tygodniu. W tym wieku można już gotować kotlety parowe dla dziecka. Dziecko 2,5-5 lat należy jeść 120 g (brutto) mięsa dziennie i-noc. Można i należy zaoferować rozdrobnione mięso gotowane, w postaci wołowiny i mięsa ptaków, gulasz, sznycel. A 6 y.o. Dziecko potrzebuje 120 g mięsa, w tym mięsa ptaków, codziennie. Dokładnie mięso, kiełbasa nie convenience food i inne pokarmy, które, jak wiadomo, zawierają znacznie więcej tłuszczu niż białka.

Jeśli chodzi o rodzaj mięsa, dla dzieci do karmienia chudej wołowiny lub cielęciny, kurczaka, indyka są korzystne, można użyć chudej wieprzowiny i baraniny. Ponadto, mięso uboczny: nerki, języka, serca, wątroby należy bezwarunkowo zawarte w menu. Nie zapomnij o ryby, która jest również najbardziej wartościowym źródłem niektórych kwasów tłuszczowych niezbędne, żelaza, witaminy B12 i innych elementów uzdrowiskowych. Lepiej wybierać chude rodzaje www.renmak.pl ryb morskich i rzecznych, takie jak sandacz, dorsz, morszczuk, okoń, krewetki.

– Po roku dziecko już spożywa wystarczającej ilości pokarmów stałych, to znaczy, jego konieczność w ciekłym wzrasta. Ile dzieci od roku i starszych powinny pić?

– Dla dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat dzienna norma wynosi około 100 ml wody na kilogram masy ciała, od 3 do 7 lat – około 80 ml. Prawdopodobnie większe ilości. W związku z wysoką aktywnością dzieci, straty wody są dość znaczne, więc nie powinno ograniczać swoje dziecko do picia.

Wpis zawdzięczamy